Aktuality CINeZ

„Hloupost, špatná organizace a selhání odborníků jsou průvodními jevy koronavirové pandemie v Česku,“ míní profesor Konvalinka

Vzácným hostem prvního z letošních seminářů Centra infekčních nemocí zvířat při ČZU v Praze (CINeZ) byl ve čtvrtek 13. ledna 2022 profesor Jan Konvalinka. Renomovaný český biochemik je prorektorem Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum a vedoucím výzkumné skupiny na Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Na České zemědělské univerzitě vystoupil s přednáškou na téma „Co jsme se naučili o HIV se nyní hodí v boji s covidem.“

Laboratory group of Jan Dvořák was awarded a prize by Merck

Laboratory group of Jan Dvořák was awarded a prize by Merck for research on the human parasitic disease called schistosomiasis. The financial contribution will be used for work on the characterization of parasite molecules that interact with the human immune system.

Jiří Černý: virolog o šíření viru, lásky a štěstí

V knihovně v Roztokách bude v úterý 23. 11. přednášet virolog RNDr. Jiří Černý, Ph.D.  o úvodu do virologie populárně naučnou formou.

Dozvíte se mimo jiné:

Co to jsou viry?
Jak se poznají a odkud se berou?
Jak se šíří mezi různými hostiteli?
Co vlastně způsobují hostitelskému organizmu?
Jak se jim bránit? Co je to koronavirus SARS-CoV-2 a co onemocnění COVID-19?
Pokud se vás zajímají odpovědi na tyto nebo další otázky z virologie, rádi se s Vámi setkáme. 

Více: https://fb.me/e/KNog8Ydw

Koronaviru dříve nebo později dojde dech a zvítězíme, říká virolog Jiří Černý

Virolog Jiří Černý má k současné situaci ve světě co říct. Poslední dva roky po návratu ze Spojených států pracuje na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity, kde se věnuje výzkumu evoluce virů přenášených ze zvířat na člověka. Pandemii koronaviru vnímá jako důsledek globalizace. „Planetární všudypřítomnost a provázanost lidské civilizace přispívá k rozšíření infekce, které nemá v živočišné říši obdoby,“ upozornil.